הדרכה וייעוץ בהנקה

חלב אם – הזהב הלבן


חשיבותה של הנקה ידועה, אבל תמיד כדאי להיזכר בעובדות נוספות, שמסבירות בצורה ברורה וחד משמעית: חלב אם הוא המזון המתאים ביותר לתינוקך. יתרונותיו הבריאותיים, הנפשיים והחברתיים של חלב האם:

1. חלב אם הוא נדיב – ככל שדורשים עוד חלב אם ככה מוגבר היצור שלו.

2. הופעת בכורה מרשימה – קולוסטרום, חלב אם שנוצר בשלושת הימים הראשונים לאחר לידה, הוא המשובח והקריטי ביותר לשמירה על בריאות תינוקך.

3. חלב אם הוא פרי אהבה– נוצר בעקבות הורמון האוקסיטוצין, הוא הורמון האהבה, הגורם לנו לרצות להעניק, להתמסר.

4. חלב אם הישר מגופך אינו פג תוקף – בכל שלב שבו תרצי להניק ותוכלי לייצר חלב אם, החלב שלך יהיה בריא ונפלא עבור תינוקך.

5. חלב אם הוא חומר נדיר בטבע, שעדיין לא הצליחו לחקות את האיזון המופלא של הרכבו. הוא מכיל חיסונים ונוגדנים רבים, המסייעים לשמירה על בריאות התינוק.

6. יודע להתאים את עצמו - חלב אם משתנה עם גדילת התינוק. רמות השומן והנוגדנים משתנים ומותאמים לצרכי התינוק הגדל.

7. מונע מחלות - חלב אם הוכח מחקרית כמפחית באופן משמעותי סיכויים לסבול מאלרגיה, דלקות באוזניים, בקיבה, דלקת ריאות, אסטמה, השמנה, סוכרת נעורים ומוות בעריסה. מונע שלשולים ועצירויות, היות וחלב האם מותאם בצורה         המיטבית למערכת העיכול של התינוק.

8. פעולת היניקה מחזקת את השכמות ומשפיעה על היציבה, מרגיעה את התינוק, ותורמת להתפתחות תקינה של הפה והלסת.

9. המורה הטוב ביותר לרעב ושובע - פעולת היניקה גורמת לתינוק להכיר את תחושות הרעב והשובע ולאכול לפי הצרכים האמיתיים של גופו, בעל חשיבות גדולה מאוד למניעת השמנת יתר וסכרת נעורים.

10. פיתוח האינטליגנציה - מחקר שנערך בניו זילנד וארך 18 שנה לגבי מעל ל 1,000 ילדים מצא, כי אלו שניזונו מחלב אם בהנקה הגיעו להישגים גבוהים יותר בתחומי האינטליגנציה והאקדמיה מאשר ילדים שהואכלו בבקבוק.

11. כמה שאני יפה - חלב אם גורם לעור נהדר אצל התינוק

12. בושם טבעי – חלב אם גורם לריח נפלא מגופם ונשימתם של תינוקות

13. חלב אם הפתרון האקולוגי – הנקה היא הדרך הידידותית ביותר לסביבה להזין את תינוקך. מעבר לשימוש בבקבוקים מפלסטיק והתעשייה שעומדת מאחורי הזנה בתמ"ל (תחליפי חלב).  תעשיית הבקר וייצור מוצרי חלב, עליהם נמנה           התמ"ל, שעשוי מחלב פרה, היא מהגורמים המשמעותיים ביותר לזיהום הסביבה ופגיעה אקולוגית.

ההנקה היא המשך טבעי לתחושת הביטחון שהייתה לתינוקך ברחם - מעבר רך לאוויר העולם, מגע עור לעור, אהבה וחום, חיסון טבעי ומזון המותאם בדיוק לצרכי התינוק ולהתפתחותו.

ההנקה מלווה בשאלות, קשיים והתמודדויות רבות, מדריכת ההנקה נמצאת אתך ברגע המיוחד הזה בכדי לתמוך, להתמודד, ללוות אותך ולמצוא פתרונות.

במכון כוונים נוספים ניתן לקבל את שירות מקצועי ואמין – נשמח לפנייתך.