משפחתו של האדם היא הקבוצה המשמעותית ביותר עבורו, קבוצת השתייכות שבו הוא יכול לקבל מענה לצרכים העמוקים ביותר שלו –שייכות, ביטחון בסיסי, אכפתיות, הערכה ,אהבה ותקשורת פתוחה ואמיתית.

אנו מסתכלים על המשפחה כיחידה אחת שלמה במובנים רחבים על כוחותיה, משאביה, תחושת הערך העצמי שלה, המבנה שלה והתקשורת בתוכה.

לעיתים, ההורים מתקשים בהצבת גבולות לילד עקב חשש לגרום לו סבל והן מחשש הסלמה ביחסים איתו.  לעיתים, קיים חוסר הסכמה בין ההורים ביחס לחינוך הילדים.

נוסף לכך יש השפעה רבה על מבנה של המשפחה, דבר שמשפיע על היחסים, למשל מיקום הילד במשפחה.

לעיתים יש במשפחות מתחים שונים, ואז אחד הילדים מושך אליו קשיים התנהגותיים ורגשיים וכך הוא מסיט את הדאגה או הכעס של ההורים כעין " קולט ברקים ".

לעיתים קיימת דאגה מסוימת אצל ההורים ( בתחום הכלכלי או הבריאותי ) דבר שמועצם אצל הילדים ויכול לערר בהם פחדים.

וכך, כשלא הכל "הולך חלק", אנו מציעים טיפול משפחתי, שבו כל חברי המשפחה או חלק מהם משתתפים בתהליך הטיפולי.

בתהליך הטיפול אנחנו ראשית מציגים  את כוחות המשפחה שעליהם מבססים את המשך הטיפול, למשל: היכולת של ההורים להרגיע את הילדים, לעסוק בפעילויות משותפות ולהתעניין מתוך סקרנות זה בעולמו של זה ולהנות ביחד.

התהליך המשפחתי מפתח את יכולתם של בני המשפחה להבין ולהגיע לתקשורת מלאה תוך אמון הדדי ולהבין זה את זה מבחינת מחשבות, רגשות ודרכים.

באווירה של פתיחות, מטרתנו היא לבנות, בהדרגה, שיתוף פעולה בין חברי המשפחה. לדוגמה, אם לילד יש קשיי התארגנות - נעזור להבין את הקושי במקום להילחם בילד בגלל הבעיה שלו, נבנה יחד עם הילד דרכים מגוונות שיעזרו לו להתגבר וננסה לבנות חיבור ושיתוף פעולה ביננו ובין הילד נגד הבעיה. .

מצבים ספציפיים בהם מומלץ על טיפול משפחתי :

-הסתגלות למצב שינוי ומעבר ( מעבר דירה ) שינויים במסגרת חינוכית לילד או בעבודת ההורים ושינויים התפתחותיים כגון לידת תינוק , התבגרות הילד וכו..

- התמודדות עם משברים חריפים כמו מחלה או מוות, יחסים עם משפחה מורחבת , גבולות ברורים  אך גמישים של המשפחה הגרעינית .

- משפחות מורכבות כמו נשואים שניים כולל בניית מערכות יחסים עם ילדי שתי המשפחות. שיתוף פעולה בין הורים גרושים ביחס לחינוך הילדים ורווחתם הרגשית.

- ועוד...

אנחנו כאן לשירותכם!